Dôchodcovia môžu požiadať o príspevok na stravovanie

SÚBOR
Dátum: 06.01.2024
Dôchodcovia môžu požiadať o príspevok na stravovanie

Od 1.1.2024 Obec Ľubotice poskytuje príspevok na stravovanie pre poberateľov dôchodku na základe Všeobecne záväzného nariadenia obce Ľubotice č. 11/2023 o poskytovaní príspevku na stravovanie v obci Ľubotice.

Na základe tohto VZN môže obec poskytnúť fyzickej osobe, ktorá dosiahla dôchodkový vek, a ktorá má priznanú dávku z dôchodkového poistenia príspevok na stravovanie za predpokladu, že spĺňa tieto podmienky:

a) oprávnená osoba má trvalý pobyt v obci Ľubotice,
b) nemá žiadny iný príjem podliehajúci dani z príjmov,
c) nie je prijímateľom sociálnej služby, ktorému sa poskytuje celoročná pobytová forma
a ambulantná forma.

Ak poberateľ dôchodku spĺňa vyššie uvedené podmienky, je potrebné  podať písomnú žiadosť o poskytnutie príspevku na stravovanie na Obecný úrad v Ľuboticiach najneskôr do 1. marca spolu s rozhodnutím Sociálnej poisťovne o výške dávky dôchodkového poistenia platným ku dňu podania žiadosti. Po posúdení žiadosti Obecný úrad zašle žiadateľovi rozhodnutie starostu, v ktorom bude uvedené, či spĺňa podmienky na poskytnutie príspevku na stravovanie a výška sumy, v ktorej sa mu bude poskytovať príspevok na stravovanie.

Do 1. decembra je potom potrebné podať na obecný úrad žiadosť o vyplatenie príspevku na stravovanie spolu s daňovými dokladmi (bločky, alebo faktúra) o zaplatení obedov minimálne vo výške príspevku uvedeného v rozhodnutí starostu.

Výška úhrady a spôsob určenia úhrady za príspevok na stravovanie:

1. Výška príjmu žiadateľa Príspevok obce Ľubotice na stravovanie na kalendárny rok od 1.1.2024
do 389,90 € vrátane 90 €
do 500 € vrátane 70 €
nad 500 € 0 €

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Žiadosť o poskytnutie príspevku na stravovanie v obci Ľubotice Veľkosť: 163.1 kB Formát: pdf Dátum: 6.1.2024
Žiadosť o vyplatenie príspevku na stravovanie v obci Ľubotice Veľkosť: 125.4 kB Formát: pdf Dátum: 6.1.2024