Už tento víkend Ľubotice privítajú - Rally Cemjata 2024. Samotný pretek bude ale mimo obce.

Dátum: 11.04.2024
Autor: Obec Ľubotice
Počet videní: 1841
2 min. čítania

Čo to znamená, že v Ľuboticiach bude slávnostný štart a aký bude program ?

Slavnostná rampa, známa aj ako cieľová rampa, je pódium na konci rally etapy alebo celej súťaže, kde posádky oslavujú svoje dokončenie.

Na rampe sa zhromažďujú fanúšikovia, aby privítali pretekárov a oslávili ich úspechy. Posádky sa tu zastavia na interview, fotenie a oslavy s fanúšikmi.

Rampa je slávnostným vyvrcholením etapy alebo rally a symbolizuje vytrvalosť, zručnosť a odhodlanie pretekárov.

Tu sú niektoré z kľúčových prvkov slávnostnej rampy:

• Pódium: Zvýšená plošina, na ktorej sa zastavia pretekárske autá.
  • Cieľová čiara: Symbolická čiara, ktorú pretekári musia prekročiť, aby dokončili etapu alebo súťaž.
  • Fanúšikovia: Diváci, ktorí sa zhromažďujú, aby privítali pretekárov a oslávili ich úspechy.
  • Interview: Rozhovory s pretekármi o ich výkone v etape alebo súťaži.
  • Fotenie: Fotografovanie pretekárov a ich áut na pódiu.
  • Oslavy: Slávnostné aktivity, ako je šampanské a strieľanie konfiet.

Slavnostná rampa je dôležitou súčasťou rally a symbolizuje vášeň, vzrušenie a športový duch, ktorý robí tento šport takým populárnym.

Slávnostný štart  - rampa na námestí Ľubotice - 13. 4. 2024, sobota, o cca 16:00 hod.

Odovzdávanie cien -  servisné parkovisko (Rampa), areál firmy Gart - 14. 4. 2024, nedeľa, 30 min po zverejnení predbežnej
záverečnej klasifikác o cca 15:00 hod pred obecným úradnom.

Mapa príjazdu na slávnostnú rampu a návratu.

rally1