Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Neodborne práce

Vyriešený
Prijatý: 26.04.2024
Zodpovedaný: 30.04.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den prajem.
Dnes som videl na cintorine auto s logom mesta Prešov a kosiace služby. Nebolo by možné čim viac nešpecifických a neodborných prác ponúkať občanom obce, alebo pracovníkom (VPP, dohodu) pre obec? Pevne verím, že by sa niekto z obce za rovnaké ohodnotenie našiel (nejde tu o šetrenie), ale skôr o ideu skúsiť poskytnuť takúto formu privirobku občanom obce.
Dakujem za odpoved.


Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Váš podnet. V súčasnosti údržbu cintorína vykonáva spoločnosť vybratá verejným obstrávaním už druhú sezónu. Cintorín vykosia kvalitne, počas jedného dňa s profesionálnou technikou a s uprataním a vývozom pokosenej trávy. Od ľudí, ktorí chodia dennodene na cintorín, mám pozitívne ohlasy.

V predchádzajúcom období túto prácu vykonávali obecní pracovníci. Práce trvali celý týždeň, čím sa skracoval čas na iné plochy v rámci katastra, ktorý je rozlohou veľmi veľký a zároveň ich práca nebola taká profesinonálna.....sťažnosti občanov Vám viem doložiť ak sa zastavíte na úrade.

Vždy je to uhol pohľadu.

Zároveň na obci nemajú trvalý pobyt ľudia vhodní na zamestnanie ako VPP, a áno občas sa chodia pýtať o prácu ľudia, bohužiaľ tí, ktorí nikde nepracujú a majú sklon k alkoholu. Z môjho pohľadu si takýchto potencionálnych pracovníkov nemôžem dovoliť najmä z dôvodu bezpečnosti.

Samozrejme viem sa zaoberať každou ponukou. Ak máte záujem veľmi rada si prejdem Vašu cenovú ponuku spolu s podmienkami. Doručte mi ju na obecný úrad a ja sa Vám ozvem.

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.