Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Túlavý pes

Vyriešený
Prijatý: 13.04.2024
Zodpovedaný: 15.04.2024
Autor: Ing. Gabriela Beláková
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre túlavého psíka vo Vašej obci na základe informácie z FB. Najprv by bolo vhodné vyhlásiť v obecnom rozhlase, komu chýba. V prípade vyhodeného psa je potrebné ho riešiť. Obraciam sa na Vás s prosbou, aby ste kontaktovali najbližší útulok, alebo OZ, s ktorým máte uzatvorenú zmluvu, aby bol psík v bezpečí, ale hlavne, aby mal zabezpečenú stravu a vodu.
Obec je povinná zo zákona zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce a ich umiestnenie do karanténnej stanice, alebo útulku pre zvieratá.
Ďakujem, že mu pomôžete!


Odpoveď:

Dobrý deň,

mrzí ma, ale toto nie je nonstop linka a na podnety sa snažím odpovedať čo najskôr, no určite nie obratom.

Sme na dedine a áno často sa tu pohybujú, hľadajú túlavé psy. Pri plošnom rozsahu katastra a počte osôb by som musela byť neustále pri obecnom rozhlase.

Jednou z možností sú sociálne siete.

Na fb je stránka Ľubotice, ktorú si spravujú občania , kde sa aj vkladajú podobné príspevky a zdieľaním sa často rýchlo nájde majiteľ.

Druhou možnosťou je oficiálny postup.

Áno, máte pravdu, obec je povinná zo zákona zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce, avšak určite nie spôsobom , že strarostka bude behať po dedine za každým túlavým zvieraťom.

Obec má uzavretú zmluvu s Mestskou políciou Prešov. Na ich číslo môže volať v prípade potreby každý občan, aj pri takejto udalosti. Prídu a buď identifikáciou čípu nájdu majiteľa a budú ho riešiť alebo ak nedokážu indentifikovať majiteľa odvezú zviera do útulku s ktorým máme tiež uzatvorenú zmluvu.

Ďakujem krásne za pochopenie.

Nicole Rubisová, starostka

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.