Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Príprava volieb

Vyriešený
Prijatý: 27.03.2024
Zodpovedaný: 02.04.2024
Autor: Vladimír Solár
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Príprava priestorov na voľby. Je neprípustné, aby ste systematicky a pravidelne narúšali vyučovací proces v Materskej škole Ľubotice z dôvodu prípravy volieb. Je dostatok času, aby ste tento proces zrealizovali po skončení edukácie, alebo v iných priestoroch.


Odpoveď:

Dobrý deň,

obec Ľubotice má tri volebné okrsky, ktoré sú úvodom, technickými podmienkami aj záverečným sčítaním hlasov naviazané na jeden volebný obvod , preto sa uskutočňujú v jednej budove. Takto to funguje už tridsať rokov, obyvatelia to rešpektujú. Iné vhodné budovy s určenými  podmienkami obec okrem ZŠ nemá. Pri výbere medzi ZŠ a MŠ sa zohľadňuje poloha a dostupnosť pre širší okruh obyvateľov. 

Zmenou podmienok prípravy volebných miestností sa obmedzili možnosti. Všetky miestnosti sú kontrolované hasičským zborom mesta Prešov a bezpečnostným technikom. Bez ich súhlasného stanoviska nie je možné sprístupniť volebné miestnosti verejnosti. V piatok po edukačnom procese a príprave miestností mi nikto nepríde o cca 18:00 urobiť kontrolu a dať povolenie.

Označenie systematicky a pravidelne je vzhľadom na periodicitu danej udalosti viac ako nepresné.

Budem sa snažiť posunúť tento čas, aby nebol narušený edukačný proces aj keď z môjho pohľadu rodičom neide o edukáciu, ale o dĺžku pobytu dieťaťa v zariadení.

Váš podnet beriem ako Váš osobný názor, výber volebných miestností je plne v mojej kompetencii a voľby ako verejný záujem sú nadradené akémukoľvek procesu v obecných priestoroch.

Rada by som Vás poprosila o slušnú komunikáciu pri akomkoľvek Vašom názore. Počula som už o Vašou verbálnom útoku na riaditeľku materskej školy napriek tomu, že nemá absolútne žiadnu kompetenciu na proces volieb. Vždy som každému k dispozícii a obecný úrad je iba o poschodie vyššie.

Slušné správanie a komunikácia je tiež istou formou edukácie. Je to verejná stránka a mládež sa berie príklad z komunikácie dospelých.

Bola som zvolená za starostku obce a veľmi rada odkomunikujem každý názor, každú relevantnú pripomienku zohľadním pri ďalšom rozhodovaní avšak je pre mňa neprípustné, aby si niekto zo mňa robil fackovacieho panáka, ak s niečím nie je spokojný.

Moja funkcia má aj určitú vážnosť a úctu.

Ďakujem za pochopenie

Nicole Rubisová, starostka

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.