Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výkaly

Vyriešený
Prijatý: 11.03.2024
Zodpovedaný: 12.03.2024
Autor: Jana Kamenická
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobrý deň,
Chcela by som upozorniť na zvýšené exkrementy na všetkých uliciach obce Ľubotice. Chápem, že je to určite dlhodobý a ťažšie riešiteľný problém, avšak určite sa nájde riešenie. Som matkou dvoch malých deti a od januára sa nám na každej prechádzke stane, že jedno alebo druhé dieťa stúpi prípadne spadne alebo sa snaží zodvihnúť nejaké to hovienko. Chôdza po tráve je takmer nemožná. Týmto nežiadam iba pani starostku o riešenie ale aj o zamyslenie sa občanov a majiteľov psov či je správne, že psy môžu slobodne behať po tráve a moje deti nie. Nehovoriac už o tom, že ľahostajní majitelia týchto našich 4 - nohých priateľov nechajú ich výkaly aj rovno pred bránami nehnuteľností. Takže naše prechádzky často končia keď sa vlastne ani nezačnú...


Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Váš podnet.

Áno vnímam zo strany občanov zvýšený počet pripomienok práve k tejto téme. Je mi veľmi ľúto, že máme takýchto ľahkovážnych občanov, ktorí napriek umiestneným a udržiavaným stojanom v obci, určených práve na tento účel nepoznajú slušné správanie. Je to naozaj iba o uvedomelosti a správaní občanov.

Bohužiaľ musím konštatovať, že aj stojany rozmiestnené po obci si "užívajú" svoje. Posledný stojan na konci Makarenkovej bol umiestnený pred týždňom a už dnes bol vykývaný z betónového základu a museli sme ho po dať opravovať.

V mnohých stojanoch po naplnení sáčkami, tieto "zmiznú" za jeden-dva dni.

Obec nemá kapacity ani prostriedky na monitorovanie tohto problému.

Skúsime nájsť nejaké "osvetové" riešenie, ktoré by ho eliminovalo .

Zároveň Vás, občanov, prosím aby ste neboli ľahostajní ak niečo podobné uvidíte .

Ďakujem

Nicole Rubisová, starostka

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.