Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Sluzba pri prechodoch - rano

Práve riešime
Prijatý: 06.03.2024
Autor: PavelR
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den, rano v okoli skoly/skolky je velmi husta premavka a deti casto maju problem prejst aj cez prechod, prosim ci by sa nedala zriadit sluzba, kde by ci uz policia alebo nejaky (aktivacny) zamestnanci obce strazili pri prechodoch a zastavovali auta aby deti mohli BEZPECNE prejst prechod. Vidim to v okolitych obciach (napriklad len vo Velkom Sarisi som napocital 4 strazene prechody), verim ze by to uvitalo vela ludi. Navrhujem najma prechod pri zastavke bardejovska, krizovatke straznicka/kapusianska, aj pri krizovakte makarenkova/kalinciakova/podhajom a prechody pri skolke. Dakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Váš podnet, budem sa ním zaoberať.

Aktuálne Vám neviem odpovedať na Vašu otázku.

Obec nemá kapacitné možnosti na vyčlenenie zamestnancov a taktiež nemá v katastri osoby, ktoré by spĺňali podmienky a vykonávali VVP.  Čo sa týka polície, nepoznám ich podmienky za ktorých by bolo možné  požiadať o súčinnosť.

Určite zistím možnosti riešenia.

 

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.