Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Byty Duo 2

Vyriešený
Prijatý: 01.03.2024
Zodpovedaný: 04.03.2024
Autor: DP
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den,
vsimol som si, ze sa v Luboticiach ponad Hapakovu ulicu zo Sekcovskej chysta vystavba dalsich 4 (+6 planovanych) bytoviek https://bytyduo.sk. Obec vydala stavebne povolenie. Chcel by som sa spytat ako bude riesena pristupova cesta k tymto bytom? Pristup bude len zo Sekcovskej ulice? Sudiac podla vizualizacie a katastra, ano. Uz teraz je v tejto lokalite problemom priepustnost - velke mnozstvo aut na uzkej ceste na Sekcovskej a ze vsetky auta chodia cez Sekcov (Sibirska/Vihorlatska), a teda komplikuju zivot nielen Luboticanom ale aj obyvatelom Sekcova. Na Sekcovskej byvaju mlade rodiny, plus je tam aj skolka, a teda chodia tam male a mensie deti a nie je tam ani chodnik (ina tema). Zaroven budu cez tieto ulice jazdit aj stavebne vozidla? Ako je mozne, ze obec vydala stavebne povolenie napriek tymto skutocnostiam?


Odpoveď:

Dobrý deň ,

skúsim Vám odpovedať k postupom stavebného úradu

( čo je ako možné) komplexne :

Stavebný úrad je pri vydávaní stavebných povolení viazaný zákonom a záväznými stanoviskami dotknutých orgánov.

Z pohľadu obce stavba musí byť v súlade s územným plánom obce, k ostatným skutočnostiam sa v rozsahu svojich právomocí vyjadrujú dotknuté orgány, vrátane dopravného posúdenia kapacity.

V prípade, že projektová dokumentácia je kompletná a stanoviská dotknutých orgánov sú kladné, stavebný úrad má zákonnú povinnosť vydať takéto stavebné povolenie.

 

Nicole Rubisová, starostka

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.