Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Miestna komunikácia + chodníky

Vyriešený
Prijatý: 15.02.2024
Zodpovedaný: 15.02.2024
Autor: Mgr. Eva Šoltysová
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobrý deň, chceli by sme sa informovať kedy sa plánuje vybudovanie chodníkov na kopci na ulici Sekčovská, jedná sa o každodenné neúmyselné ohrozovanie chodcov, hlavne detí ktoré tadiaľ chodia do a zo školy, zo strany vodičov. Tak isto by nás zaujímala informácia, kedy je v pláne obci Ľubotice vybudovanie časti miestnej komunikácie na ulici Vodárenská, jedná sa o úsek medzi ulicou Šalgovickou a Bázovou. Vopred ďakujem za odpoveď.


Odpoveď:

Dobrý deň,

chodník Sekčovská už bol spomínaný viackrát v predchádzajúcich podnetoch. Odpoviem iba to isté. Cesta spolu s chodníkom mala byť zrealizovaná v r. 2017 avšak pri kolaudácii neboli dodržané podmienky. Nie je to obecná komunikácia, majiteľmi sú súkromné osoby a obec zo zákona nemôže vkladať finančné prostriedky mimo svojho majetku. Na základe vykonaného štátneho stavebného dohľadu bolo dohodnuté, že majitelia opravia cestu, na obec prevedú pozemky pod chodníkom a tá následne zrealizuje chodník. Keď budú parcely pod chodníkom vo vlastníctve obce, chodník sa zrealizuje.

Časť Vodárenskej o ktorej píšete, nebola pre tento rok zaradená do investičných aktivít obce. V riešení je projekt vodovodu, na ktorý je vydané územné rozhodnutie pre fyzické osoby.

 

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.