Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

novy uzemny plan

Vyriešený
Prijatý: 09.01.2024
Zodpovedaný: 16.01.2024
Autor: Peter N.
Zodpovedal: Obec Ľubotice

Podnet:

Dobry den,

chcem sa opytat, aky je dalsi postup, resp. ocakavany harmonogram schvalovania noveho uzemneho planu obce. Zaciatkom novembra, ak si dobre pamatam, boli navrhy UP diskutovane na urade, myslim, ze nasledne sa mali zberat pripomienky, tak by som sa rad informoval, aky je momentalny stav, a kedy by mal byt novy UP finalne schvaleny.
Dakujem za odpoved.


Odpoveď:

Pekný deň.

 

Odpoveď na ďalší postup týkajúci sa UPN od Ing. arch. Ligusa:

V súlade so zákonom SEA bolo Okresnému úradu v Prešove 7.7.2023 doručené oznámenie o strategickom dokumente – územnom pláne obce Ľubotice, ktorý na základe oznámenia začal zisťovacie konanie. Jeho výsledkom má byť stanovenie rozsahu hodnotenia vplyvu navrhovaného územného plánu na životné prostredie. Návrh rozsahu hodnotenia na pripomienkovanie zverejnil okresný úrad 2.1.2024, doba na pripomienkovanie uplynula 12.1.2024. Následne okresný úrad vyhodnotí podané pripomienky, vypracuje konečné znenie rozsahu hodnotenia a doručí formou rozhodnutia obci Ľubotice.

Po stanovení rozsahu hodnotenia obec Ľubotice zabezpečí vypracovanie Správy o hodnotení vplyvov na životné prostredie navrhovaného územného plánu a jej spracovateľ proces jej prerokovania v súlade so zákonom SEA. Prerokovanú správu predloží okresnému úradu, ktorý následne určí spracovateľa oponentského posudku ku hodnotiacej správe. Po vypracovaní oponentského posudku okresný úrad vypracuje a vydá záverečné stanovisko z posudzovania vplyvov na životné prostredie, ktoré bude záväzným podkladom pre vypracovanie vlastného návrhu územného plánu obce.

Po vydaní záverečného stanoviska z posudzovania vplyvov na ŽP (SEA) a schválení návrhu vyhodnotenia pripomienok z procesu prerokovania podľa stavebného zákona bude možné spracovať vlastný návrh územného plánu obce, ktorý bude opätovne prerokovaný v súlade so stavebným zákonom. Po následnom vyhodnotení pripomienok a ich zapracovaní do konečného návrhu územného plánu bude návrh predložený Úradu pre územné plánovanie a výstavbu na vydanie stanoviska podľa §25 stavebného zákona. Vydanie súhlasného stanoviska tohto úradu je podmienkou pre predloženie konečného návrhu územného plánu na schválenie obecným zastupiteľstvom.

Časový harmonogram realizácie takto príslušnými zákonmi stanoveného postupu vypracovania územného plánu je vo viacerých krokoch závislý na činnosti dotknutých orgánov, rozsahu a obsahu stanovísk a vyjadrení a súčinnosti jednotlivých zúčastnených subjektov vrátane obce, odborne spôsobilej osoby pre obstarávanie ÚPD a spracovateľa ÚPN-O. V doterajšom procese sa ako limitujúce faktory ukázali proces posudzovania vplyvov na ŽP a riešenie rozporov so stanoviskami mesta Prešov.

 

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.