Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kamenivo na ceste

Vyriešený
Prijatý: 23.12.2023
Zodpovedaný: 27.12.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den pani starostka chcem Vas poprosit aby ste zastavilo to sialenstvo s posypom kameniva. Ja akoze nechapem dnes nasnezilo 2 cm snehu a je na ceste strkovisko. Autom sa po ceste neda ist kamene odskakuju na kazdu stranu. Mam nove auto a za jednu zimu bude cele otukane od kamienkach, som zvedava ci aj lak na autach budete preplacat. Skuste sa na obecnom urade trosku zamysliet co vy robite ! po krajnici su kopy strku vsetko ide do kanala. V Luboticiach je jednotna kanalizacia nedeli sa na dazdovu a splaskovu, vsetko ide v jednom a ak sa to vsetko upcha vdaka kamenivu ktore sypete myslite ze splasky preskocia kamene ? potom je smrad po chodnikoch lebo to nema kde odtekat. Cesty sa tu zemetaju az v jari aj to s takym auto, ktore to nerobi na 100 percent.


Odpoveď:

Dobrý deň,

na Váš podnet som Vám odpovedala obratom na uvedenú mailovú adresu.

Tak iba pre informáciu ostatných :

Posyp bol realizovaný pri námraze nakoľko podnet prišiel z dispečingu MHD, ktorí chceli z tohto dôvodu odstaviť linky . Posyp v trasách MHD realizuje mesto Prešov rovnakým zložením posypu v obidvoch katastroch  a pomer posypového materiálu má svoje odôvodnenie. Nemyslím, že pri by vstupe do  Ľubotíc vymenili celý náklad posypu.

Kanálové vpuste sú čistené pred aj po zime.

Čo sa týka preplácania laku na aute : V prípade každej škodovej udalosti máte možnosť zavolať políciu, spísať záznam, preukázať že ste jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky a následne to vieme riešiť cez poisťovňu, presne tak isto ako keby ste havarovali v dôsledku šmyku na neposypanej vozovke.

Ubezpečujem Vás, že sa skúšame na obecnom úrade zamyslieť. Nielen nad prácou, ale aj nad obyvateľmi.

Čo je dobré je automaticky, čo sa nepáči treba anonymne bez elementárnej slušnosti a najmä bez poznania súvislosti, ihneď komentovať.

Je mi naozaj ľúto, že je to tak.

Prajem Vám krásny deň

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.