Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chodnik Sekcovska

Vyriešený
Prijatý: 13.12.2023
Zodpovedaný: 14.12.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den,

Chceli by sme sa opytat kedy bude vyrieseny chodnik na ulici Sekcovska od byty Duo smerom hore? Voda by uz mala byt odovzdana. Alebo cakate kym sa stane nejake nestastie?! Chodia tadial chodci, deti deno denne, a je to velmi rizikove ako pre chodcov tak aj pre vodicov, chapeme ze je toho vela na riesenie ale ked sa stane nestastie bude za to zodpovedna obec! Je nemyslitelne aby par rokov nebol chodnik a denne prejdu tade strasne vela ludi, pytame sa este raz cakate kym sa stane nestastie ? Teraz v zime je to este horsie kedze je sero , sneh klzko a podobne. Kazdopadne starostka v pripade nestastia bude za to zodpovedna. Stalo sa uz viackrat niekolko kolizii a je len (bohuzial) otazka casu kedy sa nieco udeje! Poprosime kompetentnych o urychlene riesenie!


Odpoveď:

Dobrý deň ,

ďakujem za podnet. Na túto tému už niekoľkokrát odpovedala ( situácia je naposledy vysvetlená v podnete z 23.9.) https://www.obeclubotice.sk/podnety-a-otazky/8916/vybudovanie-chodnika . Obec je zodpovedná za verejný priestor a verejné komunikácie a túto zodpovednosť si plní. V žiadnom prípade však nenesie zodpovednosť za súkromný majetok a už vôbec nie taký, kde nebolo dodržané ani stavebné povolenie ani podmienky kolaudácie. Prosím Vás pozrite si na kataster majiteľov daných parciel. https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/detail/kataster/parcela-c/833584/21117_302?pos=49.003826,21.276178,19 Situáciu riešime avšak vyjadrenia typu " každopádne bude zodpovedná starostka alebo obec ! " si prosím Vás naprv overte a nešírte dezinformácie.

Ďakujem krásne

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.