Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vrtulniky , vetrone a dalsie

Práve riešime
Prijatý: 09.10.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den prajem
Na základe posledného incidentu pádu osobného lietadla (https://www1.pluska.sk/regiony/foto-okrese-senica-spadlo-male-lietadlo-zahynut-mali-dvaja-ludia-mrazive-slova-svedkyne?utm_source=P1D) by som sa rád informoval aké benefity má obec v rámci tohto nadmerneho transitu vrtulnikov, vetronov atd, ktorý je nad našou obcou vykonávany v nadmernom množstve. V prípade ,že z toho neplynie žiadny benefit, respt aj keby plynul , tak by sme Vás radi poprosili apelovat na kompetentných aby svoje cvičné lety realizovali mimo obytných zón (napr smer kamenec ,alebo inde).
Myslím si, že s touto prosbou sa stotožní asi každý občan . Za posledné roky sme uz zazili velmi vela neprijemneho nového (dnes zemetrasenie) a aspom minimalizovat riziko takých incidentov ktoré vieme ovplyvnit resp vyvrátiť by bolo ideálne.

Dakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

priznávam, že v tejto problematike v rámci katastra nemám úplné vedomosti.

Obec Ľubotice nemá žiadne benefity z umiestnenia leteckej základne. Samotná letecká základňa je v katastri mesta Prešov.

Zistím si, resp. posuniem požiadavku na odklon cvičných letov, aj keď neviem do akej miery môže samospráva ovplyvniť vojenskú leteckú legislatívu. Naštudujem , podám podnet.

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.