Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zrkadlo

Vyriešený
Prijatý: 08.10.2023
Zodpovedaný: 10.10.2023
Autor: Jana Vancová
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den, prosim Vas o opatovne prehodnotenie pridania zrkadla na krizovatku ulic Cintorinska a Kalinciakova. V tejto krizovatke ma rodina byvajuca na rohu zivy plot a ludia s autami musia vojst az za neho, t.j. na prechod priechodcov aby videli, ci po ulici Kalinciakova ide auto. Uz sa nam neraz stalo, ze na prechod v tom istom momente vletel cyklista, alebo vosiel clovek s kociarom. Kvoli zivemu plotu nie je mozne vidiet chocov a ani auta na hlavnej ceste. Prosime o pridanie zrkadla alebo vyriesenie situacie so zivym plotom. Dakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň ,

ďakujem za Váš názor a podnet k tejto situáci.

Dennodenne ráno v čase špičky a ešte aj niekoľko počas dňa vychádzam z Cintorínskej na Kalinčiakovu a nestretla som sa s nejakou kolízou. Samozrejme je to otázka opatrnosti a dodržiavania pravidiel všetkých účastníkov premávky ,vodičov aj chodcov. Z pohľadu vodiča je tam dopravné značenie daj prednosť v jazde a zároveň prechod pre chodcov, čo je dvojnásobný dôvod na spomalenie. Aj pre chodcov platia pravidlá pri vstupe na prechod, ktoré by mali dodržiavať.  Áno je tam živý plot do úrovne chodníka a prechodu pre chodcov. Tento plot je tam min. 50 rokov a nikdy tam žiadny problém nebol.

Zrkadlo by iba zrýchlilo jazdu vodičov z Cintorínskej.

Nemôžeme mať v obci "kráľovstvo zrkadiel "iba preto, že účastíci cestnej premávky neberú na seba ohľad.

Nicole Rubisová, starostka

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.