Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vybudovanie chodníka

Práve riešime
Prijatý: 23.09.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Prosíme o vybudovanie chodníka pozdĺž Sekčovskej ulice nad škôlkou. Nakoľko deti chodia ráno po ceste do školy, kde väčšinou ešte parkujú autá. Ďakujem za zaoberanie sa podnetom.


Odpoveď:

Dobrý deň,

situáciu s celou ulicou Sekčovskou intenzívne riešime už niekoľko mesiacov. Komunikácia je v súkromnom vlastníctve (9 vlastníkov). Zhotoviteľ nedodržal vrámci kolaudácie podmienky (kolaudácia z r. 2017) Mal položiť na cestu druhú vrstvu asfaltu a urobiť chodník. Nariadila som na riešenie situácie štátny stavebný dohľad. Na stretnutí bolo jedným z riešení dať termín dokedy to má dopracovať a následne pri porušení udeľovať mu opakovane pokuty. Z môjho pohľadu by to nebolo v prospech obyvateľov, preto sme uzavreli dohodu.

Najneskôr do 31.8.2024 zhotoviteľ opraví cestu, položí druhú vrstvu asfaltu, vysporiada vlastnícke vzťahy a odovzdá obci. Obec pripraví geometrický plán na chodník, vysporiada parcely a zhotoví chodník.

Nie je to štandardná situácia, nakoľko nie je dodržaná kolaudácia a do realizácie musí vstupovať obec. Avšak je to z našej strany ústretový krok práve kôli občanom a ich bezpečnosti.

Nicole Rubisová, starostka

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.