Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

cesta za ul.Repíková

Vyriešený
Prijatý: 13.09.2023
Zodpovedaný: 18.09.2023
Autor: Sirotňáková Miriam
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Pekný deň prajem
Chcem Vás požiadať o prerušenie výstavby cesty za ul.Repíková. Dôvod mojej požiadavky je:
Cesta sa vedie hneď za mojím plotom a nie je dodržaná žiadna vzdialenosť od nášho plota. Veľkým otrasom pri prejazde nákladných vozidiel dochádza k poškodzovaniu môjho majetku. Nesúhlasím s cestou ktorá vedie tesne okolo plota a žiadam o prehodnotenie nápravu a to posun cesty minimálne o 1 meter. V blízkosti cca 50cm je aj vedenie plynu a elektrické vedenie. Otras a hluk mi znepríjemňuje nažívanie vo vlastnom dome a dokonca mám aj obavu, že plot bude tak narušený že môže dôjsť k zrúteniu a ohroziť zdravie a život osoby v bezprostrednej blízkosti. Žiadam Vás o stanovisko k danému problému inak som nútená to aj zmedializovať.
S pozdravom
Sitoňáková


Odpoveď:

Dobrý deň,

včera na osobnom stretnutí sme o tom rozprávali a viete, že týmto podnetom konkrétne na tomto mieste sa nič nevyrieši....k medializácii sa vyjadrovať nebudem.

Podľa podkladov a reálnych faktov :

- komunikácia bola povolená 24.2.2022 , stavebnému povoleniu predchádzalo konanie zvrejnené verejnou vyhláškou ku ktorému bola možnosť pripomienkovania

- v rámci projektovej dokumentácie je zo strany Vášho pozemku projektovaný 0.5 m zelený pás ( na dodržanie vzdialenosti od Vášho plota som včera osobne upozornila zhotoviteľa, ktorý sa vyjadril, že to zabezpečí)

- je samozrejmé, že každá stavby znižuje bytový komfort, ale je to iba dočasne

- samotná komunikácia je v územnom pláne obce

Máte možnosť ako vlastník susednej nehnuteľnosti , pokiaľ sú porušované osobitné podmienky stavebného povolenia ( konkrétne č. 25 : Výstavbou nesmie dôjsť ku škodám na susedných nehnuteľnostiach) podať písomný podnet na stavebný úrad o preskúmanie dodržiavania podmienok, resp. o nariadení štátneho stavebného dozoru.

Takýto podnet sa podáva písomne na podateľni obecného úradu, ktorý ho následne postúpi stavebnému úradu.

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.