Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Polna cesta

Vyriešený
Prijatý: 10.09.2023
Zodpovedaný: 11.09.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ta polna cesta od TJ Sokol smerom k maxu je odsudena aby bola navzdy len polnou? Za 21 rokov co tu zijem sa na nej nikdy nic nezmenilo, nedalo by sa aspon nejak spravit, zeby nebola pocas a po dazdi plna blata? Alebo ju nejak upravit a spravit z tej cesty krajsie miesto. Na zaciatku tej cesticky od mosta na pod hajom su take ,,kolajove jamy” ktore sa stale zvacsuju a moze to byt nebezpecne pre cyklistov ktory pri urcitej rychlosti mozu zapadnut kolesom do tej jamy a vysekat sa. Jednoducho povedane ta cesta by si zasluzila za tie roky nejaku modernizaciu alebo upravu.

Dakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň,

poľná cesta je na súkromných pozemkoch na ktorých obec nemá zákonnú možnosť realizovať modernizáciu alebo úpravu.

Aktiváciu tejto sekcie podnetov sa " roztrhlo vrece" s nápadmi a podnetmi čo opraviť, skrášliť a dať do poriadku. Som vďačná za každý podnet a snažím sa veci vyriešiť. Aj ja tu žijem 52 rokov a poznám každý kúsok obce. Avšak nie všetko je možné, najmä z hľadiska vzťahu k pozemkom, čo si občania neuvedomujú.

V súčasnej dobe je v pláne súkromných investorov realizovať komplex Rajpark, ku ktorému bolo 6.9. 2023 verejnou vyhláškou zvolané verejné prerokovanie územného plánu zóny a zároveň predstavená pripravovaná investícia. Jej súčasťou je aj komunikácia MK8, ktorá je z časti v koridore poľnej cesty.

Verím, že sa to podarí.

Nicole Rubisová, starostka

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.