Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie na cestnej komunikácií pred domami

Vyriešený
Prijatý: 10.06.2024
Zodpovedaný: 10.06.2024
Autor: Marek Dlugoš
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobrý deň p. Starostka. Bývam na ulici Šebastovská 1C a mám k Vám požiadavku voči bezdôvodnému parkovaniu na ceste, pretože každý občan, ktorý býva v rodinnom dome, mal by parkovať v svojom dvore a nie na ceste, kde bráni iným susedom bezpečne vchádzať do svojho dvora. Prosím Vás o vyriešenie tejto problematickej a pretrvávajúcej situácie, ktorá komplikuje bezproblémový a bezpečný prejazd ulicou a vjazd do vlastného dvora. Môj návrh je osadiť značku zákaz státia.
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
S pozdravom
Marek Dlugoš.


Odpoveď:

Dobrý deň,

bohužiaľ obec nemôže svojvoľne na podnet občanov osádzať dopravné značky.

Každý vodič má rešpektovať a dodržiavať cestný zákon a naopak občania môžu každé porušenie v rámci cestného zákona hlásiť mestkej polícii s ktorou má obec zmluvu na riešenie takýchto podnetov.

 

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.