Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Podnet zo 14. 7. 2023

Vyriešený
Prijatý: 10.06.2024
Zodpovedaný: 10.06.2024
Autor: Pavelka
Zodpovedal: Starosta

Podnet:

Dobrý deň, dňa 14. 7. 2023 časť obyvateľov na Makarenkovej ulici podala na OÚ v Ľuboticiach písomný podnet týkajúci návrhu zmien v dopravnej situácii v okolí našich bydlísk. Nakoľko k dnešnému dňu sme z OÚ v Ľuboticiach neobdŕžali žiadnu odpoveď, opakovane a urgentne sa na Vás pani starostka obraciame so žiadosťou o odpoveď k riešeniu nami navrhovanej situácie a riešeniu pretrvávajúcej nevyhovujúcej dopravnej situácie.


Odpoveď:

Dobrý deň,

dopravné podnety v rámci výzvy boli zozberané poslancami obecného zastupiteľstva, následne bol vypracovaný projekt dopravným projektantom, ktorý poslanci pripomienkovali a bol opätovne doplnený. Aktuálne je na posúdení na krajskom dopravnom inšpektoráte. Bez tohto stanoviska obec nemôže svojvoľne osádzať žiadne dopravné značenie.

Rozumiem, že z časového lľadiska je do už dlhšia doba, ale ja ju neviem akokoľvek ovplyvniť, či už spracovanie projektu alebo vyjadrenie dopravného inšektorátu. Som zákonom viazaná dodržiavať tieto postupy.

Hneď po vydaní stanoviska dopravného inšektorátu budeme schválené zmeny realizovať.

 

Nicole Rubisová, starostka

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.