Vianočné inšprácie

Vianočné inšprácie

 

 

Vďaka, že ľudia vedia zveľadiť talent, ktorý im dal všemohúci Boh.

                                                                             kaplán Peter Bujdoš

 

Ďakujeme, veľmi sa nám to páčilo.

Sme radi, že aj naše deti si môžu pozrieť, ako to vyzeralo v minulosti.

Výborný nápad. Pokračujte v oživovaní tradícií.

Krásne podujatie, ukážka zručnosti, umeleckého cítenia.

Ďakujeme, veľmi pekné a príjemné poznanie nového a pripomenutie si starého zvyku!

Nádherný nápad, ešte krajšia realizácia.

Veľmi sa nám to páčilo, bolo to inšpirujúce.

 

Toto je niekoľko reakcií na podujatie s názvom Vianočné inšpirácie, ktoré navštívilo viac ako 150 ľudí v zasadačke nášho obecného úradu od piatku 7. decembra do nedele 9.decembra 2012. Ukázali sme Vám, ako vyzerali Vianoce v minulom storočí. Mohli ste načerpať množstvo nápadov, ako si pripraviť ikebanu, vianočný veniec, moderný stromček v tvare kužeľa alebo iné aranžmány, ktoré ponúkalo kvetinárstvo Sakura - p. Lipková Eva. Pani   Mária Kytýrová a pani Magdaléna Svítková nám ukázali zdobenie medovníkov, ktoré ste si mohli aj priamo vyskúšať. Taktiež ste si mohli vyskúšať korálkovú techniku výroby vianočných ozdôb, ktorú ponúkala pani Alžbeta Hudáková z Prahy. Manželia Svítkovci nám zapožičali krásny betlehem zo šúpolia a paličkované ozdoby na stromček. Pani Vasiľová a RNDr. Čakanová nám ponúkli svoje výrobky z papiera. Servitkovú techniku, háčkované ozdoby ste mohli vidieť na výrobkoch, ktoré nám zapožičali Mgr. Kvartová a RNDr. Čakanová. Mohli ste vidieť rôzne sviece, Betlehemy, staré ale aj moderné vianočné ozdoby, stromčeky z prírodných materiálov ako mnoho ďalších pekných a zaujímavých drobností. Svoje pekné práce ukázali aj žiaci našej Základnej školy. Nechýbali nám ani sladké dobroty za ktoré ďakujeme pani Ivaneckej R, pani Jaroščákovej, pani Pinkovej, pani Jurkovej a pani Švecovej.

Všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k skrášleniu a chodu tohto podujatia, či už to bola príprava, práca, ktorú prezentovali, služba počas trvania, zapožičanie predmetov, upečenie koláčov za ich prácu, námahu a čas veľmi pekne ďakujeme.

 

    foto tu                                                                    Organizátori OcÚ a KKS

 

 

 

.

 

Komentáre

Ďakujeme, za prekrásny

Ďakujeme, za prekrásny voňavý, predvianočný inšpiratívny zážitok!

Veľmi sa nám to páčilo.

Anna

Vsetko bolo pekne, ale velmi

Vsetko bolo pekne, ale velmi zaujali stare veci a prestrieranie stedrovecernoho stola.
Nadherna bola vyzdoba z koraliek a supolia.

Podľa môjho názoru, táto

Podľa môjho názoru, táto výstava keby trvala len 1 deň t.j. v sobotu úplne by to stačilo. Záujem aj tak bude malý, vlastne kto sa potrebuje zviditeľniť?

Fero

Podla mojho nazoru sa

Podla mojho nazoru sa potrebuje zviditelnit Fero

Veru, aj Fero sa mohol

Veru, aj Fero sa mohol zapojiť, priestor bol .....

Fero, fakt skoda, ze si

Fero, fakt skoda, ze si nebol. Tolko vonavych pernickov a este viac krasnych ozdob na stromcekoch. Dokonca aj vela ludi, ktorych to dost zaujimalo. Krasna akcia. Dakujem. B.